כשאצא לטיפול זה יהיה מאוחר מידי | My treatment may come too late

Osama Avatarאסאמה אלבטש, בן 31, כותב מהעיר עזה. ב-12 ביולי 2014, בשעה עשר בלילה ישב אסאמה לארוחה עם בני משפחתו המורחבת בבית דודו. לפתע נחתה הפגזה שפגעה בבית ובשלושת הבניינים הסמוכים. 18 מבני המשפחה נהרגו במקום, בהם ילדים קטנים ופעוט, ורבים נוספים נפצעו. גופו של אסאמה כוסה בהריסות ורק ראשו נותר גלוי. בבניין הסמוך היו אישתו ושני ילדיהם הקטנים, בני שנתיים ושלוש. שברי זכוכיות והריסות שנגרמו מעוצמת ההדף גרמו לפציעת טראומה בראשה של אישתו ובנו גם הוא נפגע בראשו. באירועים שונים במהלך המלחמה נהרגו 36 מבני משפחתו. לתיאור המלא בעברית > english > العربية >

אני צריך לטפל בעין השמאלית שלי כי אני רואה בה מטושטש וזה לא נעים. באוזן אחת אני לא שומע 70%, יש לי שני שברים בגולגולת שבהם גם אני צריך לטפל וברך רגל שמאל חייבת טיפול כי אני לרוב אני נשען עליה ולפעמים מרוב כאבים אני נופל. הרופאים אמרו לי שאני לא צריך לעשות כלום ושמצבי בסדר, אבל אני מרגיש לא נוח ושהם לא כל כך מבינים מה אני מרגיש. אני רוצה לצאת מעזה ולקבל טיפול הולם לפני שזה יהיה מאוחר מדי ואז אני אהיה עיוור בעין שמאל וחירש באוזן אחת.
הילדה שלי נור בכיתה ב’. היא הולכת לבית הספר בבגדים של השנה שעברה ורק קניתי לה תיק חדש וכמה מחברות. הממשלה סיפקה לה ספרים ואני שילמתי את דמי השתתפות בית הספר. היא הולכת לבית הספר ברגל כי הוא די קרוב לבית שלנו. היא תלמידה חרוצה ומהראשונים בכיתה.

חמזה, בני הקטן יותר, נוסע בשנה הזאת לגן באוטובוס שבא לקחת אותו בכל בוקר בשעה 07:30 ומחזיר אותו בסוף היום. אני משלם כל חודש 100 ₪ לגן וכל בוקר שקל אחד לאוטובוס. שני הילדים הקטנים יותר לא הולכים למשפחתון בגלל המצב הכלכלי.
הילדים שמחים שהם הולכים לבית הספר אבל בכל יום הם באים עם בקשות אחרות. הם מקנאים בתלמידים האחרים. נור למשל רוצה מימייה כמו כל שאר הבנות בכיתה שלה ורוצה בגדים חדשים, עיפרון, מחק וכל שאר חפצי בית הספר. חמזה גם רוצה מימייה אבל אני לא יכול לספק להם את כל צרכיהם כי מצבי הכלכלי אינו טוב בכלל.
אני גם הייתי תלמיד מצטיין, הייתי מהראשונים בכיתה. אבל עם השנים גדלתי והפסקתי את הלימודים בכיתה י”א והלכתי ללמוד מקצוע. למדתי נגרות ואהבתי את המקצוע הזה מאוד.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Basic HTML is allowed. Your email address will not be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

%d bloggers like this: